Káplár Miklós Emlékház
Hajdúböszörmény, Hortobágy u. 10.
Látnivalók
Térkép
Bocskai István Gimnázium
A Városháza épületétől északra található a Bocskai István Gimnázium romantikus stílusú épülete, melynek helyén álló "oskolában" már 1621-ben tanítás folyt, a debreceni...
Bocskai István szobor
Kétalakos kompozíció a mintegy négyhektáros tér mértani középpontjában van. A másfélszeres életnagyságú figurák lépcsőzetesen magas posztamensen uralják a teret.
Bocskai téri református templom
A templom eredetileg gótikus stílusban épült, erődfallal, sarokbástyával körülvéve a város erődtemploma volt.
Görög katolikus templom
A régi fatemplomot felváltó nagy méretű templom 1892-ben épült. Építési hibák és az épület süllyedése miatt a templomhajót 1983-ban felrobbantották.
Hajdúböszörményi Tájházak
A népi építészet emlékeit őrzi az öt alföldi lakóházból álló épületegyüttes. A házak a 18. század vége és a 19. század közepe között épültek és napjainkban is hűen...
Hajdúsági Múzeum
A megye legrégebbi középületének, a Hajdúsági Múzeumnak a falai között állandó kiállítás keretén belül megtekinthetik a hajdúság történetét.
Kálvin téri református templom
Hajdúböszörmény második református temploma a késő eklektika stílusában épült. 1899. november 19-én avatták fel.
Káplár Miklós Emlékház
Káplár Miklós a hajdúböszörményi kisparasztok, pásztorok leszármazottja, aki szinte beleszületett a Hortobágy tág horizontú világába Hajdúböszörményben.
Római katolikus templom
Az 1860-as években épült. Kis mérete utal a római katolikus vallásúak kis számára és Hajdúböszörmény döntően református jellegére.
Táncoló hajdúk szoborcsoport
A hét Hajdúvárost testesítik meg: Böszörményt, Polgárt, Szoboszlót, Dorogot, Hadházot, Nánást, Vámospércset.