2019. október 30. 08:01 Sport

Minden, ami hte: eredmények, meccsajánlók

LABDARÚGÁS

A HTE felnőtt labdarúgó csapata két mérkőzést is játszott az elmúlt héten.

Október 22-én a 11. fordulóból elhalasztott találkozón Hajdúszoboszló otthonában egy góllal alulmaradtak a böszörményiek. Szombaton hazai pályán fogadták Vámospércs együttesét, és magabiztos győzelmet arattak.

Megyei I. felnőtt férfi, 11. forduló: Hajdúszoboszlói SE – HTE 2-1 (1-0)

Megyei I. felnőtt férfi, 12. forduló: HTE – Bocskai SE Vámospércs 7-1 (5-1)

Gól: Andorkó Sándor (3), Oláh Norbert (3), Linzenbold Zsolt

HTE: Tömöri András – Tóth Tamás, Szathmári Zsolt, Andorkó Sándor, Lakatos Norbert (Szép János 70’), Fodor Tibor, Lovas Márton, Kerek Balázs (Kovács Milán 65’), Tóth Bertold (Blága Tamás 73’), Linzenbold Zsolt, Oláh Norbert (Nagy Ernő 77’). Edző: Poczetnyik Csaba.

A HTE U19-es fiú labdarúgó csapata szoros küzdelemben tartotta itthon a három pontot, ezzel továbbra is hibátlan teljesítménnyel állnak a tabella élén Rákos Csaba tanítványai!

Megyei I. U19 fiú, 12. forduló: HTE – Bocskai SE Vámospércs 5-4 (4-0)

Gól: Cservák Péter (3), Bohács Bence, Tompák Bence

HTE: Debreczeni Dávid (Kocsis Zoltán 46’) – Rákos Balázs, Bohács Bence, Kompár Bálint (Balogh Joel 60’), Tóth Norbert, Cservák Péter, Papp Levente, Szanyi Dániel (Rákos Máté 60’), Szabó Márton, Tompák Bence, Nagy Szabolcs.

Rákos Csaba edző: „Egy kiváló első, illetve egy elrontott második félidő jellemezte a mérkőzést. Az ősz  hátralévő fordulóiban is szeretnénk megőrizni 100%-os mérlegünket, és első helyről várni a tavaszi szezont!”

Megyei U16 fiú: HTE – Bocskai SE Vámospércs 6-2 (4-1)

Gól: Bódi Kristóf (2), Kovács Bendegúz (2), Benke István, Koszta Mihály

HTE: Szekeres Ádám – Kovács Bendegúz, Benke István, Koszta Mihály (Papp Kristóf 46’), Jónizs Ábel, Hagymási Dávid, Varga Ferenc, Szekeres Ákos, Bódi Kristóf, Csecsődi Imre (Kiss Áron 36’), Szekeres Ádám, Pipó Levente. Edző: Kiss Antal.

A HTE női futsal csapata hazai pályán fogadta az éremesélyes Astra együttesét.

Az erőviszonyoknak megfelelően az Astra már a találkozó elejétől igyekezett uralni a játékot, főként védekezésre kényszerítve a HTE-t. A böszörményiek azonban fegyelmezetten játszottak, és kontrákból el tudtak jutni az ellenfél kapujáig. A 16. percben Farkas Éva szemfüles lövésével vezetést szerzett a HTE. A kiskunfélegyháziak a gólszerzés érdekében a második játékrész elejétől vészkapus játékkal próbálkoztak, ám Nagy Anikó a 23. percben megduplázta a böszörményiek előnyét, miután egy elcsent átadásból lőtt az üresen álló kapuba. A vendégek a kapott gól ellenére továbbra is 5 a 4 ellen támadtak, aminek eredményeként két percen belül sikerült kiegyenlíteniük. A győzelem érdekében továbbra is többször kockáztattak a vészkapus játékkal, ám a 32. percben Farkas Éva szerzett labdát, és lőtt a saját térfeléről az üres kapuba, ezzel újból vezetéshez juttatva a HTE-t. Sokáig azonban nem örülhettek Quirikó Vivien tanítványai, néhány perccel később egalizálni tudott az Astra. Az meccs utolsó öt perce tartogatott még izgalmakat, mindkét gárda megszerezhette volna a győzelmet. Míg az Astra inkább lövésekkel veszélyeztetett, a HTE kontrákból több ízben ziccerig jutott, ezeket azonban nem tudta kihasználni, így a fordulatos, izgalmas összecsapás végeredménye 3-3 lett.

NB I női futsal, 7. forduló: HTE – Astra Kiskunfélegyháza 3-3 (1-0)

Gól: Farkas Éva (2), Nagy Anikó

HTE: Torma Lilla – Nagy Anikó, Nagy Mária, Pálóczi Krisztina, Farkas Éva, Bölömi Ibolya, Nagy Fruzsina, Ésik Enikő, Petrik Szilvia, Szilágyi Mariann. Edző: Quirikó Vivien.

Quirikó Vivien: „Erőn felül teljesített a csapat, több játékos fel tudott nőni a feladathoz, illetve nyújtott kiemelkedő teljesítményt. Örülök, hogy pontot tudtunk szerezni az élmezőnyhöz tartozó Astra ellen, ugyanakkor, amivel elégedetlenek lehetünk, az a helyzetkihasználásunk, ami ha jobb, akár az első győzelmünk is meglehetett volna.”

U17 leány futsal: HTE – Astra Kiskunfélegyháza 1-1 (1-0)

Gól: Nagy Anna

HTE: Gulyás Linda – Nagy Anna, Nagy Zsuzsánna, Rácz Alíz, Juhos Zsófia, Sain Viktória. Edző: Quirikó Vivien.

KÉZILABDA

NB II női felnőtt: HTE – Vitka SE Vásárosnamény 28-24 (14-10)

HTE: Finta-Szűcs Nikolett (7), Sári Kata (4), Szilágyi Krisztina, Vancsa Barbara (3), Balogh-Silye Rita (9), Ofra Zsófia, Tardi Zsuzsanna, Szabó Szonja, Sári Janka (3), Szabó Rebeka, Molnár Flóra, Osvai Fanni (2), Pereverzia Petra. Edző: Nagy Attila.

Nagy Attila edző: „Olyan első félidőt produkáltunk, amivel leraktuk az alapjait a győzelmünknek. Együtt, csapatként küzdöttünk, megmutattuk, hogy a nehézségek ellenére ez a fiatal gárda sokra hivatott. Az egész mérkőzésen remek kapusteljesítmény és egységes védekezés jellemzett minket. Több, NB I-es múlttal rendelkező játékossal felálló ellenfelet fektettünk két vállra. Gratulálok a lányoknak, nagyon büszke vagyok rájuk, Hajdúböszörmény is az lehet!”

III. o. női ifjúsági: HTE – Vitka SE Vásárosnamény 28-26 (14-13)

HTE: Pereverzia Petra, Szabó Rebeka (2), Sári Janka (9), Szabó Szonja (5), Tardi Zsuzsanna (4), Nagy Diána (2), Cserkuti Krisztina (2), Uzonyi Anna (1), Fekete Anna, Arnócz Nikolett (1), Uzonyi Zsófia (2), Kiss Petra. Edző: Vágó-Kovács Magdolna.

RÖPLABDA

Remekül szerepelt a HTE U17-es csapata

Jól szerepelt az elmúlt hétvégén Sülysápon megrendezett röplabda tornán a HTE U17-es leány csapata, és 2. helyen várja az öt fős csoport következő, kispesti fordulóját.

Játékosok: Nagy Laura, Szőke Hanna, Szarvas Tamara, Faragó Anna, Kiss Csenge, Szabó Antónia, Tóth Nóra, Tömöri Lídia, Németh Zsófi, Tóth Lili, Sipos Ivett. Edző: Csontos Tibor, segítő: Bertalan Liza és Patrik, a kabala.

MECCSAJÁNLÓ
2019.11.02. szombat 8:00-18:30, Városi Sportközpont: Megyei U11-U13 futsal bajnokság
2019.11.02. szombat 9:00, Városi Sportközpont: HTE – Berettyóújfalui SE Megyei U14 fiú labdarúgó mérkőzés