Megyei U17 fiú futsal: HTE – DASE 7-1 (4-0)
Gól: Cservák Péter (3), Rákos Máté (2), Gyürki Tamás (2)
HTE: Debreczeni Dávid – Gyürki Tamás, Rákos Máté, Benke Szabolcs, Cservák Péter, Kompár Bálint, Papp Levente, Bohács Bence, Kálmán Patrik.

Gól: Cservák Péter (2), Rákos Máté, Bohács Bence

Megyei U15 fiú futsal: DEAC B – HTE 2-4 (2-1)

Gól: Lakatos Attila (3), Kovács Bendegúz
HTE: Markos Nándor – Kovács Bendegúz, Szekeres Ákos, Lakatos Attila, Csecsődi Imre, Hagymási Dávid, Varga Ferenc.

Az országos I. osztályú U17 leány futsal bajnokság 14. fordulójában a HTE hazai pályán fogadta a kiskunfélegyházi Astra együttesét. A hazai csapat már a mérkőzés elejétől kezdve több helyzetet kialakítva jelezte, hogy itthon szeretné tartani a 3 pontot. A vezető találatra a 16. percig kellett várni, ekkor egy Nagy Fruzsina - Nagy Anna összjáték után utóbbi lőtt 8 méterről a kapuba. A második játékrész 3. percében kétgólosra növelte előnyét a HTE, Juhos Zsófia indítását követően újból Nagy Anna volt eredményes. A találkozó hátralévő részében is veszélyesebben, helyzeteket kialakítva játszottak a böszörményi lányok, ám több gól nem született.

I. o. U17 leány futsal: HTE - Astra-Herbária Kfháza FC 2-0 (1-0)

Gól: Nagy Anna (2)
HTE: Töviskes Krisztina - Nagy Anna, Nagy Zsuzsánna, Kiss Bernadett, Nagy Fruzsina, Juhos Zsófia, Sain Viktória, Balogh Szabina. Edző: Quirikó Vivien.

KOSÁRLABDA

Felnőtt férfi kosárlabda csapatunk Derecskén szerzett győzelmet.

Megyei felnőtt férfi kosárlabda: DIFE KK (Derecske) - HTE 72-79

A Derecske alacsony szerkezetű, gyors csapattal vonult fel a pályára. Agresszív, egész pályás letámadásuk több kellemetlen pillanatot okozott a böszörményieknek. Ennek ellenére nem alakult ki jelentős különbség, mert ha a HTE játékosok eljutottak az ellenfél gyűrűjéig, akkor a magassági fölényük könnyű ziccereket eredményezett. A második negyedben a HTE zónavédekezésre váltott, amely láthatóan megállította az ellenfél lendületét. Szabó Tibor együttese ezután is főként közeli dobásokkal operált, míg a hazaiak kiválóan dobtak a hárompontos vonalon túlról. A harmadik negyed közepére kezdett kialakulni egy stabil különbség a HTE javára. Az ellenfél ezt követően zónavédekezésre állt át. A böszörményi Gacsó Tamás azonban néhány perc alatt két távoli dobásával, majd egy leindítással gyorsan 10 pont fölé növelte a különbséget. Az utolsó negyedben zónavédekezések néztek egymással farkasszemet. A különbség a 14 pontot is elérte, ám a böszörményiek passzív játéka könnyű pontokat eredményezett a vendéglátóknak, így újra izgalmassá vált az összecsapás. A különbség néhány pontra csökkent, ám ekkor két-három alkalommal sikeresen állították meg az ellenfél csapatát Szabó Tiborék, amiből egy leindítás kosár is született. Így végül a HTE könyvelhette el a győzelmet.

MECCSAJÁNLÓ

2019.02.16. szombat 18:30, Városi Sportközpont: HTE – Astra Kiskunfélegyháza NB I női futsal mérkőzés