Sporthírek

2019. január 29. 13:06 Sport

RÖPLABDA

Újabb győzelem a DEAC ellen

Az elmúlt hétvégén Miskolcon rendezték meg a Röplabda Leány U13 Országos Mini Bajnokság 4. tornáját, ahol a DEAC és a Jászberényi RK-2 együttesével szemben győzelmet szereztek Kiss Imréné tanítványai.

Eredmények:
DEAC - HTE 1:2 (15:25, 11:25, 25:15)
HTE - Jászberényi RK-2 2:0 (25:12, 25:15)
DVTK - HTE 3:0 (25:11, 25:15, 25:18)
HTE - MVSI ’B’ (Miskolc) 0:3 (14:25, 22:25, 24:26)

HTE: Asztalos Dorina, Bojti Bernadett, Drén Eszter, Bata Noémi, Molnár Janka, Szoboszlai Hanna, Fülöp Boglárka, Kiss Petra, Szabó Dóra, Szabó Flóra, Kardos Zsófi. Edző: Kiss Imréné.

Sporthírek

FUTSAL

A Hajdúböszörményi TE pénteken hazai pályán fogadta a Gyulai Amazonok gárdáját az NB I női futsal bajnokság 11. fordulójából elhalasztott találkozón.

Az első félidőben hamar vezetést szereztek a hazaiak Pádár Anita révén. A vezető találat után is többet veszélyeztettek a hajdúságiak, azonban a vendégeket több esetben is kisegítette a kapufa. A 8. percben a csapatkapitány Tell Zsófia révén sikerült kétgólosra növelni az előnyt, így a szünetben 2-0-val fordultak a csapatok. A második játékrész elején mintha az öltözőben maradt volna a HTE, két perc alatt előbb egalizált, majd a vezetést is átvették az amazonok. A 33. percben Kota Gabriella szabadrúgás góljával kiegyenlített a HTE, majd öt perccel a lefújás előtt Pádár Anita szép találatával sikerült megszereznie a győzelmet.

NB I női futsal, 11. forduló: HTE - Gyulai Amazonok 4-3 (2-0)

Gól: Pádár Anita (3', 35'), Tell Zsófia (8'), Kota Gabriella (33'), illetve Kurai Nikolett (24', 25'), Bálint Rebeka (24')

Quirikó Vivien edző: "Izgalmas mérkőzést láthattak a kilátogató nézők, bár a második játékrész első feléről szívesen lemondtam volna! Nem játszottunk jól ezen a találkozón, támadásban nem voltunk elég hatékonyak, és ami nagyobb baj, hogy védekezésben sem. Örülök, hogy itthon tudtuk tartani a 3 pontot! "

Január 27-én került sor a Női Futsal Magyar Kupa negyeddöntők visszavágóira, melynek során a HTE a Ferencváros otthonába látogatott. (Az odavágón 5-0-s HTE-győzelem született.)

A böszörményiek már az első félidőben bebiztosították az előnyüket, Bokor Adrienn, Pádár Anita és Tell Zsófia révén 3-0-s vezetéssel mehetett szünetre a HTE. A második játékrészben folytatták a gólgyártást lányaink: Kota Gabriella találata után Folk Zsuzsanna duplázott, majd ismét Tell volt eredményes. Az utolsó percekben még szépíteni tudott az FTC, de így is magabiztosan, 7-2 arányban nyertek Quirikó Vivienék. Ezzel 12-2-es összesítéssel jutott Final Fourba a HTE. A Hajdúböszörményi TE mellett az Astra Kiskunfélegyháza, a Tolna-Mözs és a DEAC együttese jutott be a február 23-24-én Szigetszentmiklóson megrendezésre kerülő négyes döntőbe.

Női Futsal Magyar Kupa negyeddöntő, visszavágó: FTC - HTE 2-7 (0-3)

Gól: Nyéki Anna (38',39'), illetve Tell Zsófia (8', 36'), Folk Zsuzsanna (34', 36'), Bokor Adrienn (5'), Pádár Anita (18'), Kota Gabriella (22')

HTE: Torma Lilla - Tell Zsófia, Bokor Adrienn, Pádár Anita, Kota Gabriella, Benkő Mónika, Folk Zsuzsanna, Nagy Anikó, Nagy Mária, Mogyorósi Zsuzsanna, Madzin Dóra, Szilágyi Mariann. Edző: Quirikó Vivien.

Quirikó Vivien edző: "Örülök, hogy az ötgólos előny tudatában nem félgőzzel játszottunk a visszavágón, hanem már a mérkőzés elejétől gólra törően, sokat mozogva igyekeztünk még inkább bebiztosítani a továbbjutást. A végén becsúszott néhány hiba és két kapott gól, de a csapat így is dicséretet érdemel, mert a meccs nagy részében meg tudtuk valósítani, amit elterveztünk."

3 pontot szereztek U15-ös leány futsalosaink a Megyei U15 leány futsal kupa első fordulójában!

Megyei U15 leány futsal: HTE - Nyíradony VVTK 1-0 (0-0)

Gól: Nagy Anna

HTE: Gulyás Linda - Nagy Anna, Nagy Zsuzsánna, Juhos Zsófia, Rácz Alíz, Kerékgyártó Tímea, Balogh Bernadett. Edző: Quirikó Vivien.

U14 és U15 fiú csapatunk 2-2 győzelemmel zárta a hétvégét a megyei futsal bajnokságokban! U17-es csapatunk 3 pontot szerzett.

Megyei U14 fiú futsal: HTE - Hajdúsámsoni TTISZE 4-1 (2-1)

Gól: Koszta Mihály (3), Milák Róbert

Debreceni SI - HTE 0-3 (0-0)

Gól: Koszta Mihály (2), Milák Róbert

Edző: Sipos Elemér.

Megyei U15 fiú futsal: HTE - Hajdúsámsoni TTISZE 6-1 (4-1)

Gól: Bódi Kristóf (3), Ősz-Varga Boldizsár (2), Kiss Áron

Debreceni SI - HTE 3-6 (2-3)

Gól: Kovács Ádám Bendegúz (3), Lakatos Attila, Bódi Kristóf, Virág Balázs (öngól)

Edző: Kiss Antal.

Megyei U17 fiú futsal: HTE - DEAC ’A’ 1-0 (1-0)

Gól: Papp Levente

Edző: Rákos Csaba

MECCSAJÁNLÓ

2019.02.02. szombat 17:00, Városi Sportközpont: HTE – Tolna-Mözs NB I női futsal mérkőzés

2019.02.09. szombat 10:00-17:00, Bocskai-csarnok: Röplabda Leány U13 Országos Mini Bajnokság, 5. forduló