2019. április 16. 14:18 Sport

Minden, ami HTE. Friss eredmények, toborzók, meccsajánlók.

KOSÁRLABDA

Tovább folytatódik a menetelés

A HTE nagyszerű győzelmet aratott a Hajdúhadházi KK ellen a megyei férfi kosárlabda bajnokságban. A találkozó vége előtt egy másodperccel még az ellenfél vezetett, de a HTE hosszabbításra mentette a mérkőzést. A lelki előnyt kihasználva nagyszerű végjátékkal sikerült oda-vissza legyőzni a jóval esélyesebb szomszéd fellegvár együttesét.

(A képen az U11-es csapat.)

Megyei férfi felnőtt: HTE - Hajdúhadházi KK 65-57 (9-19, 9-11, 16-8, 18-14, 13-5)
Dobott pontok: Ferenczi Péter 2 pont, Gacsó Tamás 16/3 pont, Gellén László 10 pont, Mirkó László, Remenyik Balázs 4 pont, Takács Zoltán 18/3 pont, Tályai Péter 13 pont, Torzsa Róbert 2 pont.

Edző: Szabó Tibor

Szabó Tibor edző: „Fokozatosan jöttünk bele a mérkőzés ritmusába, és sikerült a második félidőre egyre több labdát szereznünk, ami a védekezésünket dicséri. Takács Zoltán és Gacsó Tamás ma vállukra vették a csapatot. Zoli labdaszerzései és Tomi közép távoli dobóteljesítménye győzelmet ért. A biztos harmadik helyünk tudatában az U16-os csapatunk 15 éves meghatározó játékosa, Mirkó László is játéklehetőséget kapott a felnőtteknél. Ő az elmúlt 24 órában a harmadik mérkőzésén lépett pályára. Most a felnőtteknél még nem szerzett pontot, de ezt megelőzően a 16 évesek között 26 ponttal terhelte a Nyíregyházi Kosár Akadémia gyűrűjét! Tályai Péter a hosszabbításban nem hibázott a büntetőkkel, így 15 mp-cel a vége előtt már zsebünkben volt a mérkőzés. Le a kalappal mindenki előtt, szép volt fiúk!  Jövő héten újabb megmérettetés vár ránk, hazai pályán fogadjuk a Ziccer Debrecen csapatát. Ezzel az alapszakaszt a nem várt biztos harmadik helyen zárjuk, 15 mérkőzésből 11 győzelemmel!”

Parádés kettős győzelem az U11 bajnokságban

Az elmúlt hétvégén hazai pályán küzdöttek a HTE U11 kosaras lányai. Rengeteg szurkoló előtt először a BKGDSE-Hajdúszoboszló csapatával, majd a Cívis Debreceni Kosárlabda Akadémia együttesével mérkőztek meg.

Az első mérkőzés könnyed győzelmet hozott. A csapat győzelme egy percig sem forgott veszélyben, negyedekről-negyedekre folyamatosan tudta növelni előnyét a HTE. A második találkozó első félidejét kimondottan kemény, harcos és küzdelmes játék jellemezte, ami már-már átfordult néhol szükségtelen durvaságba is az ellenfél részéről. A Fúriák azonban keményen állták ezt, és koncentráltságukból, eltökéltségükből nem tudták őket kizökkenteni. A szorosabb első két negyedet követően mindent elsöprő lendülettel léptek pályára, és szinte hiba nélkül, ezer fokon égve, ellentmondást nem tűrően fejezték be a mérkőzést. Az utolsó két negyedben 55 pontot szereztek, miközben az ellenfélnek 13-at engedélyeztek.

HTE-Fúriák - BKGDSE-Hajdúszoboszló 78-30 (18-5, 24-13,20-6,16-6)

HTE-Fúriák - Cívis Debreceni KA Dózsa-Gönczy Oroszlánok 87-38 (12-7,20-18,12-6,43-7)

HTE: Nagy Katalin Sára 44p, Molnár Petra (c) 30p, Kovács Enikő 22p, Fehér Dóra 20p, Oláh Nóra 15p, Kacsó Dorina 12p, Kállai Anna 7p, Torzsa Lili 7p, Kállai Nikolett 4p, Varga Fanni 3p, Szabadi Blanka 1p, Csóka Míra, Gulyás Anita, Ináncsi Vivien, Tóth Eszter. Edző: Pipó Márton

A Fúriák köszönik minden kedves kilátogatónak, hogy buzdította őket és velük együtt örült ezen a szombat délelőttön!

A HTE-Fúriák U11 kosárlabda csapata várja a sportág iránt érdeklődő 2009 és 2010-ben született lányok jelentkezését. Érdeklődni Pipó Mártonnál lehet a 0670/389-5133-as telefonszámon.

LABDARÚGÁS/FUTSAL

Felnőtt férfi labdarúgó csapatunk a listavezető DVSC otthonában nyert.

Megyei I. o. felnőtt, 23. forduló: DVSC II. – HTE 0-2 (0-1)

Gól: Szathmári Zsolt (41’), Hortó Attila (93’)

HTE: Csorvási Tamás – Oláh Norbert (Bereczki Tamás 84’), Tóth Tamás, Szathmári Zsolt, Linzenbold Zsolt, Bányász Krisztofer, Hortó Attila, Fodor Tibor (Tóth Bertold 87’), Kovács Milán, Barna Béla (Nagy Máté 82’), Kerekes Bence (Varga Dávid 58’). Edző: Igor Bogdanovic

Igor Bogdanovic edző: „Sikerült teljes mértékben felkészülnünk az ellenfél taktikájából. Tudtuk, hogy a legjobb csapat ellen fogunk pályára lépni, egy technikás, taktikás, agresszív, sokat futó együttes ellen. A győzelemhez a mi játékosainktól 200 %-ra volt szükség. Sikerült nyernünk, nagyon büszke vagyok a csapatomra, a játékosaimra, örülök, hogy velük dolgozhatok!”

Megyei I. o. U19: Debreceni LA – HTE 2-5 (2-2)

Gól: Szakács Dániel (3), Csirkés Imre, Juhász Barnabás

HTE: Nagy Sándor – Rákos Balázs, Csirkés Imre, Juhász Barnabás, Tóth Norbert (Kompár Bálint 71’), Sajtos Zoltán (Máthé Gergő 85’), Oláh Sándor (Nagy Szabolcs 85’), Cservák Péter (Szanyi Dániel 85’), Papp Levente, Tompák Bence, Szakács Dániel.  Edző: Rákos Csaba

Rákos Csaba edző: „Az ellenfél bár mindent megtett, hogy elrontsa a játékunkat, nem sikerült neki. Két apró kihagyástól eltekintve végig magabiztosan, gólra törően játszott a csapat, és megérdemelten hozta el a három pontot a Lokitól.”

Megyei U16: Nyíradony VVTK – HTE 2-2 (1-2)

Gól: Kovács Bendegúz, Csecsődi Imre. Edző: Kiss Antal

Megyei U14: Nyíradony VVTK – HTE 1-7 (1-3)

Gól: Koszta Mihály (5), Ősz-Varga Boldizsár (2)

HTE: Juhász Sándor – Pipó Roland, Kiss Áron, Uzonyi Balázs, Milák Róbert, Tulipán Kristóf, Bódi Kristóf, Koszta Mihály, Ősz-Varga Boldizsár, Papp Kristóf. Csere: Kulcsár Tamás, Molnár Gergő, Szolnoki Gergő. Edző: Sipos Elemér

Leány futsal csapatunk magabiztos győzelmet aratott a bajnokság utolsó fordulójában.

I. o. U17 leány futsal: Astra Kiskunfélegyháza – HTE 0-6 (0-4)

Gól: Nagy Anna (5), Nagy Fruzsina

HTE: Gulyás Linda – Nagy Anna, Nagy Fruzsina, Nagy Zsuzsánna, Sain Viktória, Balogh Szabina. Edző: Quirikó Vivien, Papp Ferenc

HTE-játékosok a futsal válogatottban

A magyar felnőtt női futsal válogatott április 26-án és 27-én két nemzetközi felkészülési mérkőzést játszik a női orosz futsal válogatott ellen a budapesti Ludovika Arénában. A HTE-ből Kota Gabriella és Folk Zsuzsanna kapott meghívót az eseményre. Gratulálunk!

Futsal toborzó

A HTE NB I-es női futsal csapata várja utánpótlás korosztályaiba 2002 és 2008 között született leányok jelentkezését! Bővebb információ és jelentkezés: Quirikó Vivien, 06-30/361-7464, htesportkft@gmail.com.

KÉZILABDA

NB II női felnőtt: Mátészalkai MTK – HTE 33-24 (16-10)

III. o. női ifjúsági: Mátészalkai MTK – HTE 26-29 (12-16)

III. o. leány serdülő: HTE – Nyíregyházi SN 27-31 (16-14)

RÖPLABDA

Szombaton Egerben rendezték meg az U13 Országos Mini Röplabda Bajnokság 7. fordulóját. Eredmények:

HTE – Miskolci VSI ’B’ 3:0 (25:20, 25:13, 25:23)

Palota RSC - HTE 2:1 (27:25, 16:25, 25:16)

HTE - Dunakanyar SE 1:2 (18:25, 25:17, 16:25)

Egri VSI ’A’ - HTE 3:0 (25:12, 26:24, 25:10)

Az OMB utolsó fordulóját a 4. helyen zárta a HTE. A mérkőzések után Eger szép városában tett egy rövid sétát a csapat.

KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS

Véget ért a Bezzegh Tibor Teremlabdarúgó Emlékkupa. A versenysorozaton 12 csapat vett részt,  így 11 hétvégén keresztül mintegy 150 kispályás játékos csatázott a helyezésekért!