2019. április 23. 13:10 Sport

minden, ami hte: friss eredmények, meccsajánlók

FUTSAL

HTE-előny a bajnoki elődöntőben

A HTE NB I-es női futsal csapata az alapszakaszt a 3. helyen zárta, így a 2. helyezett Szekszárd együttese ellen vív két nyert mérkőzésig tartó párharcot a bajnoki döntőbe jutásért. Az első összecsapásra Húsvét vasárnapján került sor Bonyhádon. Bokor Adrienn és Benkő Mónika góljával kétgólos HTE-győzelem született, így Quirikó Vivienék várhatják előnyből a május 4-én Hajdúböszörményben megrendezésre kerülő második mérkőzést.

NB I női futsal, elődöntő 1. mérkőzés: Szekszárd FC - HTE 0-2 (0-1)

Gól: Bokor Adrienn (16'), Benkő Mónika (39')

HTE: Torma Lilla - Tell Zsófia, Bokor Adrienn, Pádár Anita, Folk Zsuzsanna, Benkő Mónika, Kota Gabriella, Mogyorósi Zsuzsanna, Nagy Anikó, Nagy Mária, Madzin Dóra. Edző: Quirikó Vivien.

Quirikó Vivien: „Kiélezett mérkőzésre számítottunk. Mindkét csapaton érződött a feszültség, a védekezésre mindkét gárda nagy hangsúlyt fektetett. A játék képe és a helyzetek alapján úgy gondolom, megérdemelten nyertük meg a találkozót. A csapatmunkát emelném ki ezen meccsen, mindenki koncentrált játékkal, jó teljesítménnyel járult hozzá a sikerhez. Gratulálok a lányoknak!”

HTE – Szekszárd FC NB I női futsal elődöntő 2. mérkőzés: 2019. május 4. szombat 14:00, Városi Sportközpont

LABDARÚGÁS

Ismét hibátlan hétvégét zártak a HTE megyei labdarúgó csapatai.

Megyei I. o. felnőtt, 24. forduló: HTE – Derecskei LSE 3-0 (1-0)

Gól: Oláh Norbert (2), Barna Béla

HTE: Csorvási Tamás (Nagy Máté 85’) – Oláh Norbert, Tóth Tamás, Szathmári Zsolt, Linzenbold Zsolt, Bányász Krisztofer (Tóth Bertold 65’), Fodor Tibor (Bereczki Tamás 70’), Kovács Milán, Barna Béla, Kerek Balázs, Kerekes Bence (Nagy Máté 80’). Edző: Igor Bogdanovic

Igor Bogdanovic: „A 24. fordulóban nagyon fontos mérkőzésre készültünk. Derecske együttesének nem volt veszítenivalója ellenünk, nekünk viszont igen. A játékosok tisztában voltak ezzel. Az egész mérkőzés alatt látszott, hogy csak a három pont itthon tartása elfogadható a számunkra. Úgy gondolom, a cél elérése érdekében mindent megtettünk, és megérdemelten győztünk.”

Megyei I. o. U19: HTE – Derecskei LSE 3-1 (3-0)

Gól: Sajtos Zoltán, Tóth Norbert, Cservák Péter

HTE: Nagy Sándor (Debreczeni Dávid 84’) – Rákos Balázs, Csirkés Imre, Juhász Barnabás, Tóth Norbert (Nagy Szabolcs 57’), Sajtos Zoltán (Máthé Gergő 57’), Oláh Sándor, Cservák Péter, Szakács Dániel, Szanyi Dániel, Benke Szabolcs. Edző: Rákos Csaba

Rákos Csaba: „Alaposan megfogyatkozott kerettel kellett készülnünk a Derecske csapata ellen. Ennek ellenére csak a győzelem lehetett a célunk, hogy továbbra is versenyben maradjunk a bajnoki címért. A játékosok nagyon motiváltak voltak és megérdemelten tartottuk itthon a három pontot. Végig betartották a megbeszélteket, egy percig sem forgott veszélyben a győzelmünk. Gratulálok a csapatnak!”

Megyei U16: HTE – Bocskai SE Vámospércs 16-0 (7-0)

Gól: Lakatos Attila (6), Kovács Bendegúz (3), Benke István (2), Csecsődi Imre (2), Varga Ferenc, Markos Nándor, Fehér Zsigmond

HTE: Pájerski József – Kovács Bendegúz, Lakatos Attila, Csecsődi Imre, Kálmán Patrik, Szekeres Ákos, Benke István, Hagymási Dávid, Varga Ferenc, Markos Nándor, Pipó Levente (Fehér Zsigmond 58’). Edző: Kiss Antal

Az U14-es mérkőzés elmaradt.

KOSÁRLABDA

A HTE nagyszerű győzelmet aratott a Hajdúhadházi KK ellen a megyei kosárlabda bajnokságban

A találkozó vége előtt egy másodperccel még az ellenfél vezetett, de a HTE hosszabbításra mentette a mérkőzést. A lelki előnyt kihasználva nagyszerű végjátékkal sikerült oda-vissza legyőzni a jóval esélyesebb szomszéd fellegvár együttesét.

Megyei férfi felnőtt: HTE - Hajdúhadházi KK 65-57 (9-19, 9-11, 16-8, 18-14, 13-5)

Dobott pontok: Ferenczi Péter 2 pont, Gacsó Tamás 16/3 pont, Gellén László 10 pont, Mirkó László, Remenyik Balázs 4 pont, Takács Zoltán 18/3 pont, Tályai Péter 13 pont, Torzsa Róbert 2 pont. Edző: Szabó Tibor

Parádés kettős győzelem az U11 bajnokságban

Hazai pályán küzdöttek a HTE U11 kosaras lányai. Rengeteg szurkoló előtt először a BKGDSE-Hajdúszoboszló csapatával, majd a Cívis Debreceni Kosárlabda Akadémia együttesével mérkőztek meg. Az első mérkőzés könnyed győzelmet hozott. A csapat győzelme egy percig sem forgott veszélyben, negyedekről-negyedekre folyamatosan tudta növelni előnyét a HTE. A második találkozó első félidejét kimondottan kemény, harcos és küzdelmes játék jellemezte, ami már-már átfordult néhol szükségtelen durvaságba is az ellenfél részéről. A Fúriák azonban keményen állták ezt, és koncentráltságukból, eltökéltségükből nem tudták őket kizökkenteni. A szorosabb első két negyedet követően mindent elsöprő lendülettel léptek pályára, és szinte hiba nélkül, ezer fokon égve, ellentmondást nem tűrően fejezték be a mérkőzést. Az utolsó két negyedben 55 pontot szereztek, miközben az ellenfélnek 13-at engedélyeztek.

HTE-Fúriák - BKGDSE-Hajdúszoboszló 78-30 (18-5, 24-13, 20-6, 16-6)

HTE-Fúriák - Cívis Debreceni KA Dózsa-Gönczy Oroszlánok 87-38 (12-7, 20-18, 12-6, 43-7)

HTE: Nagy Katalin Sára 44p, Molnár Petra (c) 30p, Kovács Enikő 22p, Fehér Dóra 20p, Oláh Nóra 15p, Kacsó Dorina 12p, Kállai Anna 7p, Torzsa Lili 7p, Kállai Nikolett 4p, Varga Fanni 3p, Szabadi Blanka 1p, Csóka Míra, Gulyás Anita, Ináncsi Vivien, Tóth Eszter. Edző: Pipó Márton

KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS

Véget ért a Bezzegh Tibor Teremlabdarúgó Emlékkupa

A versenysorozaton 12 csapat vett részt,  így 11 hétvégén keresztül mintegy 150 kispályás játékos csatázott a helyezésekért.

Legjobb kapus: Kathi Pál (Tömb I.)

Legjobb mezőnyjátékos: Ábrám Dávid (Csanda-Vill)

Gólkirály: Sallai István (Balmaz Sütődék)

Fair Play-díj: Santana

MECCSAJÁNLÓ

2019. április 28. vasárnap 10:00, Városi Sportközpont: Országos U15 leány röplabda bajnokság