Sporthírek a hte háza tájáról

2020. február 18. 09:26 Sport

Minden, ami hte: eredmények, meccsajánlók

FUTSAL

A bajnokság 15. fordulójában a HTE a Szekszárd együttesét fogadta a hajdúböszörményi Városi Sportcsarnokban.

Mindkét gárda óvatos játékkal kezdett, elsősorban a védekezésre helyezve a hangsúlyt. Az első gólra az 5. percig kellett várni, amikor a hazaiak játékosa, Farkas Éva talált be egy labdaszerzést követően. A 8. percben Bölömi Ibolya fejesgóljával megduplázták előnyüket a böszörményiek. Ekkor úgy tűnt, a HTE már az első játékrészben eldöntheti a találkozót, nem sokkal a szünet előtt azonban Kiss Gabriella a hazaiak védelmi hibáját kihasználva 2-1-re módosította az állást.

A második félidő nagyobb iramot és több helyzetet hozott. A 22. percben Farkas Éva második találatával visszaállította a kétgólos különbséget. A mérkőzés hajrájában sorra alakította ki a helyzeteket a HTE, amiből még kettőt tudott gólra váltani Petrik Szilvia és Ésik Enikő révén, ezzel beállítva az 5-1-es végeredményt.

NB I női futsal, 15. forduló: HTE – Szekszárd FC 5-1 (2-1)

Gól: Farkas Éva (2), Bölömi Ibolya, Petrik Szilvia, Ésik Enikő

HTE: Torma Lilla – Farkas Éva, Nagy Anikó, Szilágyi Mariann, Madzin Dóra, Pálóczi Krisztina, Bölömi Ibolya, Nagy Mária, Ésik Enikő, Nagy Fruzsina, Petrik Szilvia. Edző: Quirikó Vivien.

Quirikó Vivien edző: „Mindenképpen a három pont megszerzése volt a célunk, és örülök, hogy sikerült magabiztos, többgólos győzelmet aratnunk. Ezzel ebben az évben továbbra is veretlenek vagyunk a bajnokságban, amihez gratulálok a csapatnak.”

KÉZILABDA

Hazai pályán játszottak a HTE NB II-es csapatai.

NB II férfi felnőtt: HTE – Nyírbátori SU 29-28 (14-16)

HTE: Fábián Dávid, Sóvágó Márton (4 gól), Vilmányi Imre, Reskó Ádám (3), Borsi Imre (1), Borsi Ádám (2), Tóth Tibor, Bodnár Máté (7), Molnár Zsolt (8), Kathi István, Ramóczi Roland, Szőllős Sándor (1), Rab Gyula, Katonka Tamás (3), Balogh Szabolcs. Edző: Bakos Károly.

III. o. férfi ifjúsági: HTE – Nyírbátori SU 26-30 (11-17)

NB II női felnőtt: HTE – Salgótarjáni SKC 22-24 (12-12)

III. o. női ifjúsági: HTE – Salgótarjáni SKC 27-22 (15-8)

HTE: Fegyveres Flóra, Uzonyi Zsófia (3), Kiss Petra, Zaveczki Alexandra (1), Szabó Rebeka, Pereverzia Petra, Sári Janka (7), Tardi Zsuzsanna (7), Nagy Diána, Fekete Anna (3), Uzonyi Anna (1), Cserkuti Krisztina (2), Bihari Vanda (3). Edző: Vágó-Kovács Magdolna.

III. o. leány serdülő: HTE – Salgótarjáni SKC 29-26 (16-13)

HTE: Tályai Renáta, Zaveczki Alexandra (4), Arnócz Nikolett (2), Kiss Petra, Uzonyi Zsófia (7), Fegyveres Flóra (1), Frájter Kitti, Frájter Dzsenifer (6), Kovács Lili (8), Könczöl Ágnes (1), Győri Anna. Edző: Poczetnyik Mária.

KOSÁRLABDA

A HTE felnőtt csapata végig dominálva nagyszerű győzelmet aratott Hajdúszoboszló ellen.

Megyei férfi felnőtt: HTE - MLV KSE Hajdúszoboszló 63-33 (16-10, 17-4, 10-7, 20-12)

Szabó Tibor edző: „Sikerült a védekezésben sok lepattanót szereztünk. A támadásszövésben néha akadoztunk, de a második negyedben gyorsabbak voltunk és el is dőlt a mérkőzés. A második félidőben sokat cserélve mindenki játéklehetőséget kapott és élt is vele. Gratulálok a csapatnak és Bereczki Tibinek jobbulást kívánunk!”

HTE: Bereczki Tibor, Ferenczi Gábor, Fülöp Gergely, Gacsó Tamás, Gellén László, Mirkó László, Németh Bálint, Remenyik Balázs, Tályai Péter, Torma Sándor, Torzsa Róbert. Edző: Szabó Tibor.

RÖPLABDA

Továbbra is a ranglista élén a HTE U13 leány csapata.

A II. osztályú Országos Röplabda Mini Bajnokság 5. fordulójának egyik helyszíne Hajdúböszörmény volt. A HTE csapata nagy izgalommal várta a tornát, nagy bizonyítási vágy volt bennük. Csoportjukban könnyedén legyőzték a DVTK, majd  a Gyöngyös együttesét. Ezután a keresztjátékban Miskolc következett, mely szintén nem jelentett akadályt a böszörményi lányoknak. A másik ágon a DEAC hasonlóan menetelt, így a két csapat a döntőben csapott össze. Kis megingásoktól eltekintve ezt a mérkőzést is simán nyerték a hazaiak, így aranyéremmel a nyakukban térhettek haza a nap végén. A HTE csapata az eddigi mérkőzésein veretlen tudott maradni, ezzel továbbra is a ranglista élén áll.

HTE – DVTK 3:0 (25:10, 25:2, 25:19)

Gyöngyösi RSE – HTE 0:3 (20:25, 16:25, 13:25)

HTE - Miskolci Sportiskola ’B’ 2:0 (25:7, 25:5)

HTE – DEAC 2:0 (25:13, 25:19)

HTE: Fülöp Boglárka, Szoboszlai Hanna, Drén Eszter, Szabó Dóra, Kiss Petra, Zelei Odett, Asztalos Dorina, Bojti Bernadett, Molnár Janka, Bata Noémi. Edző: Kiss Imréné.

MECCSAJÁNLÓ

2020.02.21. péntek 17:00, Középkerti-csarnok: HTE – Szerencs VSE U16 fiú kosárlabda mérkőzés

2020.02.21. péntek 17:00, Városi Sportközpont: HTE - Túrkevei VSE III. o. fiú serdülő kézilabda mérkőzés

2020.02.22. szombat 8:30-17:00, Városi Sportközpont: Bozsik U11-U13 futsal torna

2020.02.23. vasárnap 8:30-16:30, Városi Sportközpont: Megyei U13-U11 futsal kupa