Magas kontraszt

Sport

2019. március 26. 12:49 Sport

FUTSAL

Női futsalosaink az elmúlt hétvégén két mérkőzést játszottak. Szombaton Gyulán léptek pályára a bajnokság 18. fordulójában, vasárnap pedig Kiskunfélegyházára utaztak a 21. fordulóból előrehozott találkozóra.

Sport

A Gyulai Amazonok ellen hamar megszerezte a vezetést a HTE, a 3. percben Pádár Anita szerzett gólt egy szép akciót követően. Az első félidő utolsó másodperceiben egalizálni tudtak a hazaiak, így 1-1-es állással mentek szünetre a csapatok. A második játékrész közepén Mogyorósi Zsuzsanna szabadrúgásgóljával ismét átvette a vezetést a Böszi. Néhány perccel később Pádár kétgólosra növelte a HTE előnyét, majd a 39. minutumban ismét ő volt eredményes, és állította be ezzel a 4-1-es végeredményt.

NB I női futsal, 18. forduló: Gyulai Amazonok - HTE 1-4 (1-1)

Gól: Pádár Anita (3), Mogyorósi Zsuzsanna

HTE: Torma Lilla - Tell Zsófia, Bokor Adrienn, Pádár Anita, Folk Zsuzsanna, Szilágyi Mariann, Mogyorósi Zsuzsanna, Nagy Anikó, Nagy Mária, Madzin Dóra. Edző: Quirikó Vivien.

Vasárnap este az Astra ellen lépett pályára a HTE Kiskunfélegyházán. A hazaiak igyekeztek uralni a mérkőzést, a böszörményiek fegyelmezett védekezésén azonban nehezen találtak fogást. A 19. percben egy ellentámadás végén Nagy Marica passzát követően Pádár Anita juttatta vezetéshez a HTE-t. A második játékrész elején a hazaiak kiegyenlítettek, a lefújás előtt öt perccel pedig egy szerencsés góllal a vezetést is megszerezték. A HTE előtt adódtak lehetőségek az egyenlítésre, azonban a befejezésekbe és az utolsó passzokba rendre hiba csúszott.

NB I női futsal, 21. forduló: Astra Kiskunfélegyháza – HTE 2-1 (0-1)

Quirikó Vivien edző: „Nehéz hétvége elé néztünk, szombaton és vasárnap is idegenben léptünk pályára. A Gyulai Amazonok ellen dicséret illeti a csapatot, több játékost nélkülözve tudtunk nyerni. Mindenki jól szállt be a mérkőzésbe, jó egyéni teljesítmények járultak hozzá a győzelemhez. Másnap az Astra ellen léptünk pályára. Bár a hazaiak játszottak mezőnyfölényben a mérkőzés nagy részében, abszolút háromesélyes volt a találkozó, a helyzetek alapján rászolgáltunk volna a pontszerzésre, sőt, akár a győzelemre is. Kicsit érződött a szombat esti mérkőzés a lábakban, és szerencsénk sem volt. A célkitűzésünket, miszerint biztosítsuk be legalább az alapszakasz 3. helyét, elértük. Szurkolóinknak köszönjük, hogy ezen a hétvégén is elkísértek minket.”

A HTE-nek két mérkőzése van hátra az alapszakaszból, március 30-án 13 órai kezdettel a budapesti TFSE gárdáját fogadják, majd április 6-án ismét itthon lépnek pályára Tell Zsófiáék a Tolna együttese ellen. A tabella jelenlegi állása alapján a felső-házi rájátszás első körében a HTE a Szekszárd FC ellen fogja vívni a két nyert mérkőzésig tartó bajnoki elődöntőt, míg a másik ágon nagy valószínűséggel az Astra és a Tolna mérkőzik meg egymással a döntőbe jutásért.

Futsal toborzó

A HTE NB I-es női futsal csapata várja utánpótlás korosztályaiba 2002 és 2008 között született leányok jelentkezését! Bővebb információ és jelentkezés: Quirikó Vivien, 06-30/361-7464, htesportkft@gmail.com.

LABDARÚGÁS

A Megyei I. osztályú bajnokság 20. fordulójában a HTE az utolsó helyezett Kaba együtteséhez utazott.

Megyei I. o. férfi felnőtt: Kabai Meteorit SE – HTE 0-1 (0-1)

Gól: Oláh Norbert

Igor Bogdanovic edző: „Papírforma mérkőzésnek ígérkezett a Kaba elleni összecsapás, ennek megfelelően kezdtük el a találkozót, a 10. percben egy szép akció végén megszereztük a vezetést. A találat után mindenki azt gondolta, hogy sima meccs lesz, kivéve a hazaiakat, akik a bekapott gólt követően sokkal agresszívabban és bátrabban kezdtek el futballozni, ellentétben velünk. Így a lefújásig izgulhattunk az eredmény miatt. A három pontot megszereztük, de ebből a mérkőzésből tanulnunk kell.”

Ifi csapatunk gólzáporos győzelmet aratott.

Megyei I. U19: Kabai Meteorit SE – HTE 0-17 (0-9)

Gól: Kompár Bálint (4), Szanyi Dániel (4), Csirkés Imre (3), Tompák Bence (2), Rákos Balázs (2), Nagy Szabolcs, Papp Levente

Rákos Csaba edző: „A két csapat között óriási tudáskülönbség volt, ami a gólok számában is megmutatkozott. Úgy gondolom, hogy a végeredmény nem túlzó. A  játék minden elemében óriási fölényben voltunk, és sikerült úgy győzni, hogy nem kaptunk gólt. Gratulálok minden játékosnak!”

Megyei U16: HTE – Balmazújvárosi FC 6-3 (4-2)

Gól: Cservák Péter (5), Gyürki Tamás. Edző: Kiss Antal

Megyei U14: HTE – Balmazújvárosi FC 2-3 (2-2)

Gól: Kulcsár Tamás, Csecsődi Imre. Edző: Sipos Elemér

KÉZILABDA

Férfi kézilabda csapataink hazai pályán szereztek győzelmeket.

NB II férfi felnőtt: HTE – Hajdúnánás KSE 22-20 (9-12)

HTE: Borsi Imre (2 gól), Tóth Tibor (1), Sóvágó Márton (2), Borsi Ádám (4), Fábián Dávid, Reskó Ádám, Hajdú János (2), Frank Donát (1), Kiss Dávid, Ramóczi Roland (1), Kathi Péter (6), Szőllős Sándor, Rab Gyula (3), Nagy Balázs, Balogh Szabolcs, Bakos Károly. Edző: Bakos Károly.

II. o. férfi ifjúsági: HTE – Balassagyarmati Kábel SE 32-18 (16-12)

HTE: Ramóczi Roland (7), Kathi Péter (6), Puskár Erik (1), Rab Gyula (4), Szőllős Sándor (1), Molnár Zsolt (1), Balogh Szabolcs, Eszenyi Bálint (1), Tályai Tibor (3), Nagy Bence (2), Bódi Ákos (3), Uzsoki Dominik (1), Nagy Balázs, Buzás Ádám (2). Edző: Bakos Károly.

III. o. fiú serdülő: HTE – Hatvani KSZSE 26-23 (10-13)

Edző: Kiss Tibor.

KOSÁRLABDA

Március 24-én rendezték az U11 Kenguru bajnokság 6. fordulóját Debrecenben, ahol két mérkőzésen képviselte városunkat a HTE legkisebb leány csapata. Az első mérkőzésen pontatlanul, de így is könnyedén, 41-7 arányban diadalmaskodtak az Újfehértói Sportklub vegyes csapata felett, így döntőbe jutottak. Ezt követően a válogatott Debreceni Kosárlabda Akadémista lányokkal küzdöttek meg a böszörményi lányok. Egy, ebben a korosztályban ritkán tapasztalható, már-már epikus küzdelemben 12 pontos hátrányból sikerült a mérkőzést megfordítania a Fúriáknak. Még 3 perccel a lefújás előtt is 8 pontos előnye volt az ellenfélnek. A győztes kosarat Oláh Nóra szerezte 2 másodperccel a mérkőzés végét jelző dudaszó előtt, beállítva ezzel a 38-37-es végeredményt!

HTE: Molnár Petra 21 pont, Nagy Katalin Sára 10p, Fehér Dóra 9p, Oláh Nóra 8p, Kovács "Encitetokuomnpo" Enikő 9p, Kacsó Dorina 4p, Kállai Nikolett 2p, Kállai Anna 6p, Csóka Míra 1p, Varga Valéria Fanni 2p, Torzsa Lili 7p. Edző: Pipó Márton.

Pipó Márton edző: „Bízom benne, hogy a szezon hátralevő részére (a kosárlabdázó karrier végéig, sőt, a hétköznapokra is!) sikerül ezt a koncentráltságot, eltökéltséget és győztes mentalitást átmentenie a lányoknak, mert ennek köszönhetően hagyhatták el győztesen a parkettet!"