Búcsúzik a hajdúböszörményi család és karrierpontot működtető projekt, de a szervezet kapuja nyitva áll

2021. április 15. 08:13 Közérdekű

Hidak épültek család és munka, család és karrier szférái között a „Vöröskereszt a NŐKÉRT Hajdú-Bihar megyében” című, EFOP-1.2.9-17-2017-00021 kódszámú pályázatában.

Búcsúzik a hajdúböszörményi család és karrierpontot működtető projekt, de a szervezet kapuja nyitva áll

A Magyar Vöröskereszt Hajdú-Bihar Megyei Szervezete komplex programokba vont be olyan nőket, férfiakat, akiket családi kötelességeik, a gyermeknevelés, hozzátartozó gondozása bezárt és elzárt az álláskereséstől és-megtartástól, s az önmegvalósítás gondolatától. A szervezetek konzorciumi partnerével, a Hajdúböszörményi Polgármesteri Hivatallal, a munkahelyeknek is szervezett programokat, és a társadalmi-gazdasági környezetre is hatott. A projekt az Operatív Program 200 millió forint vissza nem térítendő támogatásának köszönhetően valósulhatott meg. A három éves projekt 2021. március 31-én befejeződött, de a szervezet jelezte, hogy nem engedi el a segítségre szorulók kezét a jövőben sem.

 

Régi cél és vágy vált valóra: a Magyar Vöröskereszt Hajdú-Bihar Megyei Szervezetének munkatársai és önkéntesei rendszeresen segítettek olyan családosokon, nagycsaládosokon, nőkön vagy férfiakon, akiknek nincs vagy korlátozott az esélyük az elhelyezkedésre, mert gyermeket nevelnek vagy hozzátartozót gondoznak. Ám mindig is vallották, hogy egy hatékony programra van szükség, mert az „éhezőnek nem halat kell adni, hanem meg kell tanítani halászni”. Ez a program válhatott valóra az EFOP-1.2.9-17-2017 kiírásnak köszönhetően, melyre„Vöröskereszt a NŐKÉRT Hajdú-Bihar megyében” című, EFOP-1.2.9-17-2017-00021 kódszámú programmal pályázott, majd nyert a szervezet. 2018. január 1-én indult a projekt, melynek fő megvalósítási helyszíne, a Hajdúböszörményi Család és KarrierPONT (a Hajdúk fővárosában a II. Rákóczi Ferenc utca 22. szám alatt, a Vöröskereszt Hajdúböszörményi Területi Szervezetének épületében). Olyan komplex program indult be a nyitást követően, amely a fent jelzett célcsoport tagjait hathatósan segítette tanácsadással, mentorálással, tudásukat, képességeiket, mentális állapotukat építő képzésekkel, fejlesztésekkel, felkészítésekkel, közvetlen álláskereséssel, sőt -lehetőségek teremtésével is. A munkáltatói szférát, cégeket, intézményeket, a megye társadalmi-gazdasági környezetét is bevonták az ügybe célzott szemléletfejlesztő programokon, szakmai fórumokon. A fő üzenet az volt, hogy a társadalmi és gazdasági szféra képviselői új módon viszonyuljanak nőkhöz, családos emberekhez; legyenek nyitottak a foglalkoztatásba való bevonásukra, az atipikus foglalkoztatási módokra, ’mi több, lássanak benne gazdasági potenciált. A szülők tehermentesíésére is irányultak programelemek: gyermekfelügyelettel élhettek az ügyfelek a szolgáltatások, képzések igénybe vételekor. Minden nyáron tíznapos gyermekfelügyeletet is szervezett a Vöröskereszt, hogy a szülő nyugodtan készülhessen jövőjére.

Segítő szolgáltatásokban – mint a tanácsadás, mentorálás, stb. – részt vett 601 fő, munkaerő-piaci integráló programokban 285 fő, képzéseken, fejlesztéseken, felkészítéseken 500 fő, kommunikációs, szemléletformáló

 

 

 

tevékenységeken 2092-en jelentek meg. A pályázatban vállaltak szerint 20 munkáltatóval együttműködési megállapodást kötött a szervezet, és 21 fő került be a munkaerőpiacra a programnak köszönhetően. Természetesen a nyilvánosság révén a megye lakosságát is igyekeztek elérni a megvalósítók.

 

A hiánypótló, komplex programot 200 millió forint európai uniós támogatás segítségével valósította meg a Vöröskereszt megyei szervezete és konzorciumi partnere, a Hajdúböszörményi Polgármesteri Hivatal.

A projekt zárásának tervezett időpontja 2020. december 31. volt, ám a Covid-19 világjárvány hatásai és biztonsági intézkedései miatt magától értetődően néhány – már előkészített – programját nem tarthatta meg a tervezett időpontban a szervezet. A kiírók három hónap lehetőséget nyújtottak a pályázat megvalósítóinak, mellyel élt a Vöröskereszt megyei szervezete is.

 

2021. március 31-én befejeződött a pályázat, és elbúcsúzott a Hajdúböszörményi Család és KarrierPONT. A program kimeneti oldalán a pályázatba bevont ügyfelek esélyei nőttek a munkaerőpiacon, de a munkaerőpiac is változott, képviselői közelebb kerültek a távmunka, a részmunkaidő és az atipikus foglalkoztatás egyéb lehetőségihez. Hatottak a programok a pályázatba bevontak és a lakosság körében elért emberek általános társadalmi szemléletére nőkről, férfiakról, családi és munka világában megvalósuló szerepeikről.

 

A zárás nem elzárkózás: a megvalósítók hangsúlyozták, hogy ez és a hozzá hasonló feladatokat ellátó szolgálat a Magyar Vöröskereszt Hajdú-Bihar Megyei Szervezetének örök része, amit csakanyagi és humánerőforrásbeli lehetőségei korlátozhatnak.

 

 

A projektről bővebb információt a http://www.cskphb.voroskereszthajdu.hu honlapon olvashatnak.

 

További információ kérhető:

 

Fazekasné Farkas Ibolya, a Család és KarrierPONT vezetője

e-mail: hajduboszormeny@voroskereszt.hu

telefonszám: 06 30/ 211 5124

Legfrissebb hírek

Egyeztetések a Polgármesteri Hivatalban

Április 23. 16:16

"Hajdúböszörményi belterületi utak fejlesztése"

Április 23. 15:04

Galériáinkból

2023.10.06. Aradi Vértanúk Emléknapja

Programajánló

Új Aradi Varga Show - Hajdúböszörmény

Sillye Gábor Művelődési Központ

Április 23. 19:00

Falunap 2024. - Hajdúvid

Június 8. 09:00

Látnivalók

II. világháborús emlékmű

Újvárosi utca

Hajdúböszörményi Tájházak

Hajdúböszörmény